×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутатський запит щодо протиправного вирубування дерев у лісопарку «Білогорща»

До мене звернулись мешканці Білогорщі із скаргою про протиправну вирубку дерев у лісопарку «Білогорща» на вул. Курмановича.
Люди повідомили, що минулого тижня у лісопарку розпочали проводили масштабну вирубку дерев. Офіційно це пояснюється необхідністю створення так званої санітарної зони, яка потрібна для обслуговування ліній електропередач.
Мешканці зазначили, що за наслідками обстеження цієї території управління екології департаменту містобудування Львівської міської ради визначило понад 500 дерев , які підлягають вирубці.
Наголошую , що це - 500 здорових та рідкісних порід дерев, які планують зрубати на території лісопарку Білогорщі. Більш того – на сьогодні вже зрубано близько сотні дерев.
Слід наголосити, що згідно з абз. 3 п. 7 Правил охорони електричних мереж, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1997 року № 209 ,уздовж повітряних ліній електропередачі і за периметром трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, що знаходяться у лісових та інших зелених масивах, прокладаються просіки у міських та районних парках, скверах, лісопарках для забезпечення такої ширини просік, щоб відстань від проводів під час їх найбільшого відхилення до гілок дерев по горизонталі була не менш як 2 метри для повітряних ліній напругою 20 кВ, 3 метри відповідно напругою 35 - 110 кВ, 4 метри - 150 - 220 кВ, 5 метрів - 330 - 500 кВ, 8 метрів - 750 кВ. Тобто, площа, необхідна за чинним законодавством для обслуговування електропередач є значно меншою, аніж реальна площа вирубки, яку сьогодні проводять у лісопарку.
Таким чином, є усі підстави для висновку про протиправне завищення площі просіки , необхідної для обслуговування ліній електропередач. Внаслідок таких дій вже втрачено цінні породи дерев на Білогорщі.
Зважаючи на це, керуючись ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. ст. 21, 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»,

Прошу :
1. Вжити невідкладних заходів для зупинення вирубки дерев у лісопарку «Білогорща» на вул. Курмановича у м. Львові.
2. Провести перевірку правомірності прийняття рішення уповноваженими посадовими особами Львівської міської ради про проведення вирубки дерев у лісопарку «Білогорща», зокрема в частині визначення площі проведення такої вирубки.
3. Утворити комісію для проведення службового розслідування правомірності дій посадових осіб Львівської міської ради щодо масової вирубки дерев у лісопарку «Білогорща» , до якої включити ініціатора депутатського запиту, представника заявників, представників виконавчих органів Львівської міської ради, представника державної екологічної інспекції у Львівській області
4. Надати інформацію про подальше розпорядження деревиною, що залишилась внаслідок вирубки дерев у лісопарку «Білогорща» на вул. Крумановича у м. Львові

Про результати розгляду цього депутатського запиту прошу повідомити мене та заявника (  Біляк С.І. , контактний номер телефону 0934179492 ) у 10-денний термін.

Тарас Гупало