×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутатський запит щодо належного забезпечення доступу інвалідів до громадських закладів

 

 

До мене, як до депутата Львівської міської ради, звернувся Остап Стадник, котрий є інвалідом 1 групи (ДЦП), пересувається на інвалідному візку.
Хлопець має велике бажання в міру своїх можливостей займатись спортом і з 2013 року звертається до спорткомплексу «Спортлайф» на вул. Зубрівській 38, що знаходиться поруч з його домом. Проте кожного разу йому відмовляють, пояснюючи це тим, що їхній заклад не пристосований до потреб людей на інвалідних візках, оскільки брудні шини на колесах будуть розводити антисанітарію, що є недопустимим. Але найбільше його вразили слова, що своєю присутністю він буде створювати дискомфорт оточуючим.
Статтями 26 і 27 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” визначено, що підприємства, установи та організації зобов'язані створювати умови для безперешкодного доступу інвалідів до обєктів інфраструктури. Вказаними статями також передбачено, що “планування і забудова населених пунктів, формування мікрорайонів, проектування, будівництво і реконструкція об'єктів фізичного оточення без пристосування для використання інвалідами не допускаються. Фінансування зазначених заходів здійснюється за рахунок власників (балансоутримувачів) об'єктів або орендарів згідно із договором оренди. Підприємства, установи та організації зобов'язані створювати умови для безперешкодного доступу інвалідів (у тому числі інвалідів, які використовують засоби пересування та собак-поводирів) до об'єктів фізичного оточення”.
25 січня 2016 року Остап Стадник вчергове звернувся до спорткомплексу “Спортлайф” з проханням надати йому можливість займатися в тренажерному залі і користуватися басейном. Він готовий оплачувати абонемент на відвідування, проте відповідь була знову негативною.
Ще 25.05.2013 року керівник Сихівської районної адміністрації звернулася до керівництва ТОВ «Спорт фореве» п. Батіта і п. Кривоноса з проханням вирішити дану питання, проте відповіді так і не було.
Такі дії представників спортивного комплексу є порушенням конституційних прав не лише Остапа Стадник, але й усіх інвалідів, що проживають на території міста Львова.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.3, 28 Конституції України, ст.26, 27 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, ст. 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 31, 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», прошу:


1. Дати доручення відповідним підрозділам здійснити в найкоротший строк виїзд на місце для проведення комісійного обстеження та встановлення фактів створення перешкод для доступу осіб з особливими потребами до спортивного комплексу “Спортлайф”, що на вул. Зубрівській у м. Львові.
2. Зобов’язати керівництво спортивного комплексу “Спортлайф”, що на вул. Зубрівській, 38, привести приміщення спорткомплексу до стану, який забезпечить можливість відвідування маломолобільними групами населення, в тому числі, інвалідами, які використовують засоби пересування у відповідності ст. 26, 27 ЗУ “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”
3. Забезпечити належний контроль за дотриманням власниками та орендарями громадських і публічних закладів м. Львова вищевказаних вимог Закону, в т.ч. приведенням об’єктів інфраструктури м. Львова до стану, що забезпечить право на фізичний доступ маломобільних груп населення, в тому числі інвалідів, які використовують засоби пересування та собак-поводирів.

Письмову відповідь про результат розгляду даного запиту, прийняті рішення і особливо вжитті заходи з долученням копій підтверджуючих документів прошу надіслати у 10-ти денний строк за адресою: м. Львів, пл. Ринок,1, каб.227, а також доповісти на черговому пленарному засіданні Львівської міської ради. Копію прошу надіслати на e-mail: openuhp@gmail.com.