×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львівські депутати вимагають передбачити кошти у держбюджеті на перевезення пільговиків

Передбачити кошти у держбюджеті на перевезення пільговиків вимагають депутати Львівської міської ради. Відповідне звернення до Верховної Ради та Уряду ініціювала фракція «Об’єднання «Самопоміч» під час засідання сесії ЛМР.

Це вперше Уряд взагалі не запланував коштів для відшкодування витрат на перевезення пільгових категорій. «Окремі місцеві ради вже заявили про готовність якусь частину компенсації надати з місцевого бюджету, аби зберегти право пасажирів на пільговий проїзд. Зокрема, Львівська міська рада готова виплатити цього року перевізникам 10 млн. грн., а обласна – 15 млн. грн. Однак перевізники стверджують, що це надто мало, і самовільно зменшили перелік категорій пільговиків. Це неправомірне рішення, адже право на безоплатний проїзд у міському транспорті закріплено за певними категоріями населення на законодавчому рівні», – повідомив Андрій Шевців, керівник фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській міській раді.

Ще в гіршому становищі опинились підприємства міського електротранспорту, адже доля пільговиків тут є найбільшою – від 45 до 80 відсотків. І державна компенсація на відшкодування пільг фактично є основною складовою частиною доходу таких підприємств.

«Надалі така ситуація може привести до безпідставного підвищення перевізниками тарифів на проїзд, тобто тягар виконання обов’язку держави може в черговий раз лягти на плечі звичайного громадянина», – йдеться у зверненні міських обранців. Відтак, вони вимагають від Верховної Ради та Уряду внести зміни до державного бюджету та передбачати кошти на перевезення пільговиків.

Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до депутатів підтримати це звернення і зазначив, що львівські перевізники, які не дотримуються законодавства та відмовляються перевозити пільговиків, будуть нести відповідальність. «Ми моніторимо ситуацію, яка склалась», – зазначив Андрій Садовий.