×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутатський запит щодо дотримання квот на національну музику в ефірі та на національний аудіовізуальний продукт

Агресивна русифікація, яка була невід’ємною складовою бездержавного періоду історії України, в роки нашої незалежності переросла у «толерантну» та тиху русифікацію. За ширмою модних трендів та сучасних «тенденцій» мовчазного толерування чужоземного, ми втратили відчуття реальності. Ховаючи наших новітніх Героїв тисячами, ми й далі слухаємо «рускає радіо», користуємося послугами російських банків, споживаємо російське третьосортне кіно.

 Інформаційний простір заполонив “російськомовний продукт українського виробництва”. На жаль, такі тенденції спостерігаємо й у Львові, для містян якого така ситуація є абсолютно неприпустимою й містить у собі чимало загроз, враховуючи історичні та культурні традиції. Чинним законодавством України передбачено квоти на національний аудіовізуальний продукт, але навіть ці мінімальні вимоги не дотримуються. Так, ч. 1 ст. 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» передбачено, що у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 50 відсотків має становити національний аудіовізуальний продукт та музичні твори українських авторів чи виконавців. Статті 27, 28 цього Закону деталізують дану вимогу і визначають, що ліцензіати, тобто телерадіоорганізації, зобов'язані виконувати умови ліцензії і програмної концепції мовлення, в т.ч. умову щодо обов’язкового дотримання квот, а саме: програми українського виробництва та музичні твори   українських   авторів   і виконавців у радіопрограмах повинні становити не менше 50 відсотків від загального щотижневого обсягу мовлення, а ч. 4 ст. 28 Закону чітко вказує, що цей обов’язок телерадіоорганізації повинні виконувати в проміжок часу між 7.00 та 23.00 год.

 Також статтею 37 цього Закону визначено порядок анулювання ліцензії на мовлення за порушення законодавства у цій сфері, а ст.ст. 70-75 порядок здійснення контролю за дотриманням законодавства про телебачення і радіомовлення, притягнення порушників до відповідальності, застосування санкцій тощо.

 Враховуючи наведене вище та керуючись ст.ст. 19, 21 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 21 Регламенту Львівської міської ради, ст. 9, 37, 70-75 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»

1)      Вимагаємо від Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, провести позапланові перевірки телерадіоорганізацій, які

здійснюють мовлення (телерадіомовлення) на території м. Львова щодо дотримання квот, визначених ч. 1 ст.9, ч. 4 ст. 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

2)        Запрошуємо на наступне пленарне засідання представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Львівській області п. Петра Цеголка для інформування про поточну ситуацію з дотриманням згаданих квот телерадіостанціями, які здійснюють мовлення на території м. Львова та результати проведених перевірок.

3)        Звертаємось до Верховної Ради України з пропозицією внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а саме:

• зобов’язати телерадіостанції вести мовлення усіх програм українського виробництва виключно державною мовою;

• визначити квоту для програм українського виробництва та музичних творів українських авторів і виконавців - не менше 75 відсотків від загального щодобового обсягу мовлення в проміжок часу між 07.00-23.00;

Також звертаємось до депутатів Львівської обласної ради підтримати цю ініціативу.