×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львів і АТО: як місто співпрацює із захисниками

b_286_372_16777215_00_images_stories_deputaty_7_sklykannya_рубай.png

Спільно із учасниками бойових дій, волонтерськими організаціями та благодійними фондами, міська влада працює над розширенням Програми Комплексної підтримки бійців АТО. До 24 січня триває збір пропозицій щодо реалізації програми та діяльності Центру надання послуг учасникам бойових дій та їх родинам.

За словами Оксани Рубай, депутата Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч», в.о. директора Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Програма Комплексної підтримки учасників АТО діє у Львові з 2014 року і згідно з Ухвалою Львівської міської ради, її дія продовжена на 2016 рік. Також наступного року у Львові заплановано відкриття єдиного Центру підтримки учасників АТО, у якому захисники та члени їх сімей зможуть отримати увесь комплекс послуг.

Зараз на обліку Центру соціальних служб перебуває понад 4 тисячі учасників АТО, понад  тисяча з них повернулися з війни. Проте, кількість тих, хто справді воював, більша: «На жаль, не всі хлопці, які пішли на війну добровольцями, обліковані – маємо дані лише про тих, які самостійно звернулися. Тому такий єдиний центр дозволить більше бачити проблематику і адресніше підходити до надання допомоги», – зазначила Оксана Рубай.  

Фізична реабілітація

Відновлюють своє здоров’я учасники АТО у військових клініках, а пізніше – у місцевих поліклінічних відділеннях. Фізичну реабілітацію забезпечено відкриттям реабілітаційного центру на базі Комунальної міської клінічної лікарні швидкої допомоги, що по вулиці Миколайчука. Відкриття цього сучасно обладнаного Центру, аналогів якому немає в Україні – один із успішно реалізованих пріоритетів розвитку Львова до 2020 року.

Соціальна підтримка

Соціальні виплати, які були у 2015-му, діятимуть і в наступному році. Серед них – підтримка пораненого або постраждалого учасника АТО. Сума цієї виплати залежить від спільної комісії: медики та працівники соціальних служб вивчають, яка саме хвороба чи поранення та які наслідки можуть бути. «Ми також враховували умови проживання бійця і наявність дітей, оскільки він поранений і зрозуміло, що за дітей має хтось подбати, – продовжує Оксана Рубай. – Це також і адресна підтримка мешканців міста Львова, які зверталися по допомогу. Окрім того, всі учасники АТО звільнені від квартплати. Також ми маємо цілий комплекс для дітей: це і безкоштовні уроки плавання, харчування у загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах, виплати на оздоровлення, йдеться про 2800 грн на дитину».

Працевлаштування

Важливим є реальне працевлаштування бійців, а не ведення статистики. Працівники соціальних служб не збирають «сухі» цифри: скільки людей потребують роботи, а дізнаються, які саме професії мають захисники, чи вони хочуть змінити напрям своєї діяльності. Було вже декілька випадків, коли після повернення з війни бійці вирішували розпочати підприємницьку діяльність, і місто їм у цьому допомагає. «Якщо вони хочуть навчитися іншої професії, наше завдання допомогти їм здобути цей фах», – наголошує Оксана Рубай. Працевлаштуванню та перекваліфікації захисників місто активно сприятиме і надалі, оскільки це – один із пріоритетів розвитку Львова до 2020 року.

Інший напрям – навчання комп’ютерній грамотності. Знання технологій знадобляться у користуванні id-карткою львів’янина-учасника АТО, яка є одним із пріоритетів розвитку міста до 2020 року та якою вже почали користуватися військові, а також у подальшому професійному розвитку. «На базі Франківської адміністрації обладнаний комп’ютерний клас, є IT-компанії, які підтримають нас у цьому, навчають хлопців. Є хлопці, які продовжують навчання і в цих IT-компаніях, і навіть є вже декілька хлопців, які написали свої перші програми», – розповіла Оксана Рубай.

Поради та пропозиції щодо роботи Центру та реалізації Комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей можна повідомити на електронну скриньку lmcss@city-adm.lviv.ua або за телефоном: (032) 276-13-55 до 24 січня 2016 року.

Нагадаємо, у стратегії розвитку Львова до 2020 року особлива увага приділяється учасникам АТО. Усі ініціативи вже реалізовуються, деякі – успішно функціонують. Питання зі зведенням будинку для учасників АТО теж у процесі реалізації – на сьогодні місто оголосило тендер на виконання робіт.

Рубай Оксана Андріївна